Prichádza EKOŠERIF

Kto je EKOšerif?

Ekošerif je parťák, ktorý naučí naše ratolesti čo znamená zero waste, teda znižovanie odpadu. Budeme sa hrať, zabávať a objavovať princíp fungovania prírody. Prečo vzniká odpad a ako nás ovplyvňuje?  Ako zabrániť jeho vytváraniu a správať sa zodpovedne? Čo je to 5Z, prečo by sme sa mali starať o prírodu, chrániť zvieratká a vysádzať stromy? To všetko a ešte oveľa viac nám ukáže formou hry a zábavy náš nový EKOŠERIF!

Všetci túžime po tom, aby sme mohli piť krištáľovo čistú pitnú vodu bez olejov a rôznych prísad, aby sme mohli pestovať ovocie a zeleninu v čistej pôde bez chemikálií a aby sme mohli dýchať čistý vzduch bez splodín a výparov.

 

Ako to dosiahneme?

Ekošerif má komplexný plán ako deti naučí edukačnými hrami všetky základné pravidlá o zero waste. Budeme experimentovať, tvoriť, separovať a zabávať sa! Máme pripravené tipy a triky ako vytvárať čo najmenej odpadu a nahliadneme aj do nášho domáceho kompostéra s dážďovkami, a naučíme deti odpad nevytvárať.

 

A PREČO 5Z? A čo to vlastne znamená?

  • ZAMIETNI čo nepotrebuješ
  • ZREDUKUJ čo potrebuješ
  • ZUŽITKUJ a znovu použi
  • ZRECYKLUJ svoj odpad
  • ZKOMPOSTUJ zvyšok

 

My v lepsiakodobri.sk si myslíme, že zvieratká treba chrániť, vodou zbytočne neplytvať a odpadky na zem nehádzať. Naše deti nepotrebujú každý deň novú hračku, nemusia púšťať vodu počas celého umývania zúbkov, nemusia mať desiatu v plastových sáčkoch a nemusia veľa ďalších vecí. Odpad sa snažíme nevytvárať. Ak už nejaký odpad vznikne, napríklad z plastových a sklenených nádob od jogurtu, vieme si z neho vytvoriť črepníky pre rastlinky, sklenené svietniky, čelenky pre indiánov a mnoho ďalších vecí, ktoré vám u nás ukážeme.

 

Spoločne sa pustíme do záchrany planéty, budeme experimentovať, znižovať odpad tvorivými hrami a dokonca aj kompostovať. Každé dieťa sa môže stať  Ekošerifom a malými krôčikmi dosiahnuť veľké veci.

Zanechajte komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.