Projekt ekoŠERIF

https://european-union.europa.eu   www.op-kzp.sk   www.sazp.sk   www.partnerskadohoda.gov.sk

Projekt je spolufinancovaný Kohéznym fondom https://ec.europa.eu/regional_policy/sk/funding/cohesion-fund/

Projekt ekoŠERIF

Cieľom projektu je pomôcť deťom pochopiť odpadový cyklus. Ako sa vytvára odpad, čo všetko je odpad, jeho kolobeh v našom živote, ukázať deťom rôzne možnosti ako predchádzať jeho vytváraniu, dopady rôznych druhov odpadu na naše životy.

Pri nastavovaní informačných aktivít vychádzame z našich skúseností pri vzdelávaní, osvete a starostlivosti o deti rôznych vekových kategórií.

Vzdelávanie a osvetu realizujeme formou:

  1. ZEROWASTE animátor, ktorý sa počas celého týždňa bude denne venovať deťom. Táborový animátor je mladý človek, ktorý sa stáva na týždeň vzorom pre mladého účastníka tábora a vedie dieťa k rozmýšľaniu nad svojim správaním a činmi pri vnímaní životného prostredia a odpadov okolo nás.
  2. EkoŠerif je parťák, ma víziu, učí deti čo znamená ZEROWASTE, teda znižovanie odpadu. Zábavnou formou pomocou hier „wow efekt“, budú deti objavovať princíp fungovania prírody. Položia si a zodpovedia otázky ako napr. „Prečo vzniká odpad?“, „Ako nás to ovplyvňuje?“, „Ako zabránime jeho vytváraniu?“ a „Ako sa máme správať zodpovedne?“
  3. Film cez postavu ekoŠerifa predstaví vtipnou a náučnou formou deťom Obrátenú pyramídu 5Z – ZEROWASTE. Na názorných príkladoch ukáže ako sa správať k životnému prostrediu, ako spracovávať odpad, ako znižovať vytváranie nového odpadu, akým spôsobom ho využívať.

Plánujeme realizovať 621 informačných aktivít počas ktorých zabezpečíme vzdelávanie 9000 deťom v priebehu 24 mesiacov na celom území Slovenskej republiky.

Začiatok realizácie projektu je 1.10.2021  a dátum ukončenia je plánovaný na 30.9.2023.

Názov projektu                 ekoŠERIF

Výška NFP                         188 791,22 EUR

 

Zanechajte komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.